Chlieb a bič

Cyklus výstav a workshopov: VÝTVARNÝ SERIÁL

Názov výstavy: „chlieb a bič

Autory:  Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková

Termín: 14. 07. – 13. 08.  2017

Vernisáž: 14. 07. 2017 / piatok / o 18.00 hod.

Workshop: 14. 07. 2017 / piatok / o 17.00 hod.

Organizátor: o.z. KONTEXT a galéria KONIAREŇ

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

 

Prázdninové pokračovanie Výtvarného seriálu nám rozpáli workshop pyrografie s umeleckým párom Dávidom Demjanovičom a Jarmilou Mitríkovou. Galéria Koniareň pokračuje s projektom aby predstavila deťom a verejnosti netradičné výtvarné techniky a podnietila v nich kreativitu. V projekte Výtvarný seriál ide o spojenie výstav s workshopmi, prezentáciami a diskusiami priamo s výtvarníkmi. Chceme tak sprostredkovať priame skúsenosti nadaných a úspešných slovenských umelcov. Výtvarný seriál II. aktuálne prezentuje autorskú dvojicu Dávid Demjanovič a Jarmila Mitríková finalisti  2012 Zlín youth salon, Krajská galerie výtvarného umění, Zlín, víťazi Maľby roka 2011,  finalisti ESSL award CEE 2010. Ak radi experimentujete a nebojíte sa pajkovačky tak ste u nás vítaní. Nezabudnite si polienko alebo denko a môžete si u nás vyskúšať starú ľudovú techniku vypaľovania.

 

 

Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič sú absolventi bratislavskej VŠVU, spolupracujú ako duo od roku 2009. Sú známi predovšetkým vytváraním obrazov tradičnou a v ľudovej tvorbe obľúbenou technikou pyrografie, ktorú dopĺňajú o keramické objekty, video a performancie. V ich prácach môžete vidieť inšpiráciu kresťanskými tradíciami, folklorizmom, pohanskými

zvykmi, poverami, mýtmi a referenciami k reálnej alebo fiktívnej histórii. Pravidelne vystavujú doma aj v zahraničí a absolvovali niekoľko umeleckých rezidencií (Švajčiarsko, Holandsko). Žijú a tvoria v Prahe. Vystavené práce sú inšpirované témou zneužívania tradičného folklóru politikmi, v minulosti aj dnes.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*